آموزش نصب پارچه دیواری

با به کار بردن پارچه به جای کاغذ بر روی دیوار می توانید زیبایی های بیشتری خلق کنید. در اینجا قصد داریم آموزش نصب پارچه دیواری را برای شما توضیح دهیم.

برای نصب پارچه دیواری به وسایلی نیاز داریم اعم از: خمیر چسب دیوار، ابزار صاف کننده، بتونه دیوار پوش، غلتک و ظرف رنگ، پارچه مرطوب، تیغ موکت بری و … با استفاده از این وسایل می توانیم پارچه دیواری را خیلی تمیز و مرتب نصب کنیم. برای نصب پارچه باید دقت و ظریف کاری زیادی انجام دهیم.

زیر سازی
در ابتدا فضا مورد نظر برای نصب پارچه دیواری را از عرض و طول اندازه گیری می کنیم. برای نصب پارچه به دیوار نیاز است پشت آن پارچه یا اکریلیک چسبانده شود تا پارچه بهتر به دیوار نصب شود. در مرحله بعدی این است که زیر ساخت دیوار را صاف کنیم و به اصطلاح زیرسازی دیوار را انجام می دهیم. اگر جای میخ یا سوراخی هست با بتونه پرکنیم و بعد دیوار را سنباده می کشیم که کاملا صاف شود و بعد یک دستمال مرطوب کل فضا را تمیز می کنیم و در مرحله بعدی یک لایه بتونه برروی دیوار میزنیم و چند ساعت اجازه می دهیم که کامل خشک شود.

چسباندن پارچه دیواری

برای نصب پارچه دیواری  بعد از انتخاب جنس پارچه دیواری و کیفیت و طرح آن را با توجه به اندازه های دقیق که داریم برش می زنیم. از هر طرف چند سانتیمتر اضافه تر برش می زنیم تا هنگام نصب راحت تر بتوانیم بچسبانیم و بعد از نصب قسمت های اضافه را می بریم. در مرحله بعدی خمیرچسب را در سطلی آماده می کنیم، با کمک قلم مو چسب را به دیوار از بالا تا پایین می زنیم. با توجه به طرح نهایی، پارچه دیواری را روی چسب می چسبانیم و با استفاده از وسیله ای حباب های زیر دیوار رفع می کنیم که آن حباب ها باعث نشود پارچه از دیوار جدا شود.

در مرحله نهایی فضاهایی مانند پریز برق و… را با استفاده از کاتر برش می زنیم.

پارچه کوبی

روش دیگری برای نصب پارچه روی دیوار پارچه کوبی است. در این روش ابتدا پاکسازی دیوار انجام می دهیم و بعد با استفاده از نمد بهداشتی الیاف پارچه را روی دیوار نصب می کنیم. در این روش از هیچ نوع چسب و نوار چسبی استفاده نمی شود. پارچه دیواری حتما باید خیلی خوب کشیده شود تا هیچ حباب زیر آن ایجاد نشود که هم در ماندگاری برروی دیوار تاثیر می گذارد و هم از زیبایی آن کم می کند.